Veritas Academy

VERITAS AP KURSLARI

AP BIOLOGY

AP(Advanced Placement) Biology Avrupa'nın ve ABD'nin önde gelen üniversitelerinde Tıp, Genetik Mühendisliği, Psikoloji, Biyomedikal, Ezcazılık Diş Hekimliği, Nörobilimler gibi bölümlerde eğitim almaya hak kazanmak için almanız gereken bir derstir.

Biz Veritas olarak dileyen öğrencilerimizi AP Biology ile birlikte SAT Biology sınavlarına aynı anda hazırlamaktayız. Tıp fakültelerine özel çalışmalarımız da mevcuttur. Histoloji, Sitoloji, Moleküler Genetik, Fizyoloji ve Anatomi gibi konuların eğitimini; bünyemizde bulunan senelerdir öğretmenlik yapan aynı zamanda özel kolejlerde de AP Biology dersleri vermiş St. Joseph mezunu bir doktor vermektedir. Evrim, Bitkiler, Ekoloji ve Canlıların Sınıflandırılması(Taksonomi) konular için de Türkiye ve Yurtdışında en iyi eğitimleri veren üniversitelerin Biyoloji bölümlerinden yüksek derece ile mezun olmuş öğretmenlerimiz mevcuttur.

Diğer AP branşlarında olduğu gibi AP Biology'de de Veritas olarak oldukça iddialıyız. Tüm konular öğrencinin durumuna göre 10 veya 20 derste bitmektedir.

AP BIOLOGY.

AP Biology sınavı 2 bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde çoktan seçmeli olarak 100 adet soru vardır. Süreniz 80 dakikadır. Sınavın 2. kısmında 4 tane açık uçlu soru vardır ve bunlarla ilgili bilimsel makale yazmanız istenir. Ön hazırlık için 10 dakikalık bir süre verildikten sonra makalenizi yazmak için 90 dakika süreniz vardır. AP Biyoloji Kursunda işlenen konular;

1. Moleküller ve Hücreler;
Hücrelerde Fotosentez
Hücresel Solunum
Hücre Bölünmesi

2. Genetik ve Evrim;
Kalıtım
Moleküler Genetik
Evrim

3. Organizmalar ve Popülasyonlar;
Beş Krallık
Bitkiler
Hayvan Anatomisi
Hayvanlarda Üreme ve Gelişim
Hayvanlarda Davranış
Ekoloji

images