Veritas Academy

VERITAS AP KURSLARI

AP COMPARATIVE GOVERNMENT&POLITICS

Advance Placement sınavlarının Politika dersleri ikiye ayrılmaktadır, Amerika Birleşik Devletleri özelinde AP United States Gov. & Politics ve dünya geneli için Comparative Government & Politics. Bu sınavlar daha çok eşit ağırlık diyebileceğimiz öğrenci grubu için ve de Siyasal Bilimler, Uluslararası İlişkiler ile ilgili bölümlerde okumak isteyen öğrencilere uygun sınavlardır. Bu kursta üniversite düzeyinde bir karşılaştırmalı siyaset bilimi eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin, siyasi kavramları ülkeler arası siyasi süreçleri ve kalıpları öğrenmesi ve analiz etmesi amaçlanmaktadır.

Biz Veritas Academy olarak bu derste başarı garantisi vermekteyiz. Oxford, Cambridge, Columbia, UCL, Boğaziçi ve Galatasaray üniversitesi mezunu öğretmenlerimiz tarafından bu dersler verilmektedir. Bolca çoktan seçmeli deneme sınavları yaparak öğrencilerimizi bu sınava hazırlamaktayız.

COMPARATIVE GOVERNMENT&POLITICS.

Bu ders AP derslerinin en iddialı ve prestijlilerinden biridir. Bir yandan dünyayı tanımak, kültürleri öğrenmek gibi zevkli yanları olsa da oldukça zor bir derstir. Bu sınavı daha çok ABD dışında ilgili bölümler okumak isteyen öğrenciler almalıdır. Ancak ABD'de okumak isteyip, aynı zamanda AP sınav sayısını hedef bölümle uyumlu şekilde arttırmak isteyen öğrenciler de tercih edebilir. Bu konuda başvurmak istediğiniz üniversitelerin ilan ettikleri ön koşullar da belirleyicidir. Bu kurs 6 Üniteden oluşmaktadır.

1. Political Systems, Regimes, and Governments,
2. Political Institutions,
3. Political Culture and Participation,
4. Party and Electoral Systems and Citizen Organizations,
5. Political and Economic Changes and Development,
6. Countries
  a. United Kingdom
  b. Russian Federation
  c. Iran Islamic Republic
  d. Federal Republic of Nigeria
  e. United Mexican State

images

US COMPARATIVE GOVERNMENT&POLITICS.

Bu sınavı daha çok ABD'de ilgili bölümleri okumak isteyen öğrenciler almalıdır. Tercih edeceğiniz sınavlarda, başvurmak istediğiniz üniversitelerin ön koşullarında ilan ettiği sınavların belirleyici olduğunu unutmayınız. Bu kurs 5 Üniteden oluşmaktadır.

1. Foundations of American Democracy,
2. Interactions Among Branches of Government,
3. Civil Liberties & Civil Rights,
4. American Political Ideologies & Beliefs,
5. Political Participation,

images

Sınav 2 Bölümden Oluşmaktadır.
1. Bölüm çoktan seçmeli 55 adet soru süreniz 60 dakikadır.
2. Bölüm 4 adet yazılı sorudan oluşmaktadır ve süreniz 90 dakikadır. Yazılı soruların konuları;