Veritas Academy

VERITAS AP KURSLARI

AP ECONOMICS

AP Economics ABD veya Avrupa'daki seçkin üniversitelerin İşletme, Ekonomi veya ilgili bölümleri için aranan bir derstir Burslu eğitim almak isteyenler, Abd'nin ilk 50 üniversitesini hedefleyenler, Hollanda, İtalya gibi ülkelerde eğitim almak isteyen öğrencilerin vermesi gereken bir derstir. AP Economics kendi içinde iki ayrı dersten oluşur Micro Economics ve Macro Economics. Bu iki ders sizin üniversite 1. sınıf mikro ve makro ekonomi derslerindeki yeterliliğinizi ölçer ve hazırlık derslerinden muaf olabilirsiniz. Bu iki dersi tek bir dönemde almanız mümkündür ve her iki dersin sınavları ayrı ayrı değerlendirilir.

Veritas Academy olarak kursumuzda AP Microeconomics ve AP Macroeconomics sınavlarına hazırlık süreci çerçevesinde ortalama 35 derslik bir program, bunlardan sadece biri içinse yaklaşık 18 derslik bir program uygulanmaktadır. Programların içeriği, yapısı ve süresi öğrencinin spesifik ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda düzenlenebilmektedir. Öğrencinin sınavlara eksiksiz olarak hazırlanabilmeleri için kurumumuzca bol sayıda deneme ve öğretmenlerimizce gerekli görülen durumlarda veya öğrencilerin talepleri üzerine ek ders imkanları da sunulmaktadır. Bizler öğrencilerimizin 5 üzerinden 5 almayı hedeflediğinin bilincinde olarak, ülkemizin seçkin üniversitelerinde akademisyenlik yapmış veya yapmakta olan öğretmenlerimizle 1-1 derslerle ve de bolca deneme sınavlarıyla öğrencilerimizi bu sınavlara hazırlamaktayız.

AP Microeconomics sınavı 2 bölümden oluşur. 1. bölümde çoktan seçmeli 60 adet soru vardır ve süreniz 70 dakikadır. 2. bölümde ise biri uzun ikisi kısa olmak üzere 3 yazılı soru vardır. 10ar dakikalık soruları okuma süreniz dahil olmak üzere toplam 60 dakika süreniz vardır. Sınav, kursun 4 önemli içeriği ile alakalıdır;
1. Scarcity and Markets
2. Costs, Benefits and Marginal Analysis
3. Production Choices and Behavior
4. Market Innefficiency and Public Policy

AP Macroeconomics sınavı 2 bölümden oluşur. 1. bölümde çoktan seçmeli 60 adet soru vardır ve süreniz 70 dakikadır. 2. bölümde ise biri uzun ikisi kısa olmak üzere 3 yazılı soru vardır. 10ar dakikalık soruları okuma süreniz dahil olmak üzere toplam 60 dakika süreniz vardır.
Sınav, kursun 4 önemli içeriği ile alakalıdır;
1. Economic Measurements
2. Markets
3. Macroeconomic Models
4. Macroeconomic Policies

MICROECONOMICS.

Öğrencilerin mikro ekonomi temellerini öğrenmesini ve buna dayalı fikir geliştirme yeteneklerini ölçmeye yönelik bir derstir. Ekonomiye giriş gibi düşünebilirsiniz.

AP Microeconomics Konuları Aşağıdaki Gibidir;

1. Basic Economics Concepts
2. Supply and Demand
3. Production, Cost and the Perfect Competition Model
4. Imperfect Competition
5. Factor Markets
6. Market Failure and the Role of Government

images

MACROECONOMICS.

dersinin amacı öğrencilere ekonomi konusunda kapsamlı bir bilgi vermek ve iktisat ilkelerinin bir bütün olarak ekonomik sistemlere uygulanmasını göstermektir. Öğrencilerin ekonomik uygulamalara aşina olması, ekonomik büyüme, gelir düzeyi ve finans gibi konularda temel eğitim alması hedeflenmektedir.

AP Macroeconomics Konuları Aşağıdaki Gibidir;

1. Basic Economics Concepts
2. Economic Indıcators and the Business Cycle
3. National Income and Price Determination
4. Financial Sector
5. Long-Run Consequences of Stabilization Policies
6. Open Economy-International Trade and Finance

images