Veritas Academy

AP COURSES

ADVANCED PLACEMENT

Başarı Garantili AP Kurslarımız
images description

İyi bir üniversite eğitimi almak istiyorsanız iyi bir alt yapıya sahip olmalısınız.

En azından üniversitede istediğiniz alana yönelik çalışmalar yapmalısınız. İşte AP (Advanced Placement) programı bu yüzdendir. AP Programları en iyi Üniversite hazırlık programlarıdır. Bir öğrenci düşünün AP Calculus hazırlığı ile 11. Sınıfta tüm Matematik konularını bitirmiş, matematik alt yapısını tamamlamış, eksiklerini gidermiş veya farkına varmış. Bu öğrenci hem Dünyada hem de Türkiye'deki üniversite sınavlarında herkesten çok daha iyi matematik netleri yapacaktır.

AP programları üniversite başvurularında olduğu kadar kendinizi keşfetmeniz açısından da oldukça önemlidir.

Bir öğrenci için en iyi meslek yönelim testidir. Örneğin Psikolog olmayı düşünen bir öğrencimiz AP kursunu tamamladığında yapmak istediği mesleğin psikologluk olmadığını fark etti. Tabi ki AP'den aldığı yüksek not onun şu an okuduğu üniversiteye kabulünde büyük bir avantaj sağladı ancak kendisi bu hazırlık sürecinde yapmak istediği mesleğe de karar vermiş olup doğru hedefe, emin adımlarla ilerlemeye başladı.

AP Programlarında pek çok ders konusu bulunmaktadır.

Ülkemizdeki eğitim sistemi branşlaşmaya yönelik olmasa da sizlerin AP programları için bir okula ihtiyaçınız yok. Kendiniz de çalışarak istediğiniz meslek veya eğitim programı hakkında çalışabilirsiniz. Bu çalışmalarınız özellikle yurt dışındaki üniversitelerde kabul şansınız artırmaktadır.

Geçmiş yılların kabullerini incelediğimizde bazı IB okullarının öğrenciye göre değil, okul programına göre tercihler yaptırdığını gözlemleyebiliyoruz. Örneğin Bilgisayar Mühendisliği isteyen bir öğrenci IB Computer Science alamamış. Okul programında olmadığı için bu eksikliği AP Computer Science dersleriyle tamamlaması gerekmektedir. TIP isteyen bir öğrenciye IB HL Chemistry imkanı sunulmamış bu öğrenci de AP Chemistry ile eksikliğini gidermeli. Makine Mühendisliği isteyen öğrenci HL Fizik alamamış onun yerine IB Biology dersi almış. Bu tarz yanlış yönlendirmeler ve eksik programlar sebebiyle öğrencilerin şansı çok azalmaktadır. Bu durumdaki öğrencilere AP ile açıklarını tamamlamayı şiddetle önermekteyiz. Özellikle İngiltere, Hollanda gibi ülkelerde iyi mühendislik fakülteleri için AP'ler çok gereklidir.


images

Gökhan Hoca ile AP Fizik

Söyleşi
Sınava Veritas Academy'de nasıl hazırlanıyoruz?
images

Kaan Hoca ile AP Tarih

Sınav hakkında
AP History sınavı nasıl bir sınav?
images

Nusret Hoca ile AP Calculus

Sınav hakkında
Nusret Hoca AP Calculus sınavı hakkında bilmenız gerekenler'i anlattı.
images

Hem Türkiye Sınavına hem de AP'lere Hazırlanmak

Eşzamanlı hazırlık
Şükrü Hoca Türkiye'ye ve AP sınavlarına aynı zamanda hazırlanmayı değerlendiriyor.
images

AP Ders Seçimi

Seminer
Şükrü Hoca, AP ders planlanması hakkında konuşuyor.
images

Değişen Koşullar ve AP Sınavları

Seminer
Şükrü Hoca, AP sınavlarını ve önemini değerlendiriyor.