Veritas Academy

VERITAS AP KURSLARI

AP PHYSICS

AP Physics prestijli üniversitelerin çoğu bölümüne kabul edilebilmek için almanız gereken bir programdır. AP Programları içerisinde öğrencilerin tercih edebileceği 4 farklı fizik programı bulunmaktadır. Bu programlar AP Physics1, AP Physics2, AP Physics C Mechanics ve AP Physics C Electricity&Magnetism'dir. Sınav tercihleri yapılırken öğrencinin hedef ve yeteneklerine göre değerlendirme yapılarak uygun sınavların seçilmesi gerekir. Fizik 1 ve Fizik 2 sınavları temel matematik bilgisi ile yapılabilirken Fizik C sınavları için analiz (Calculus) bilgisi gerekmektedir.

Biz Veritas Academy olarak öğrencilerimize bütün derslerde olduğu gibi AP Fizik sınavlarında başarıyı garanti ediyoruz. Konuları erkenden bitirip bol bol gerçek deneme sınavlarıyla hazırlık aşamamızı tamamlıyoruz. 20 yılı aşkın öğretmen tecrübelerimiz ABD'deki güncel yayınlar ve kendi fizik zümremizin geliştirdiği kaynaklarla öğrencilerimizi sınavlara hazırlıyoruz.

Physics 1-2.

Fizik 1 ve Fizik 2 derslerinin temel amacı öğrencilere hem temel fizik yasalarını öğretmek hem de deney yoluyla bu yasaların doğruluğunu test ederek modelleme ve analiz becerilerini geliştirmektir. Sınavda temel matematik ve fizik bilgisi ile yapılabilecek teorik sorular ile birlikte kısa ve uzun cevaplı sorular da bulunur. İki bölümden oluşan sınavda ilk bölümde çoktan seçmeli, ikinci bölümde ise kısa ve uzun cevaplı açık uçlu sorular bulunur. Sınavda başarılı olmak için İngilizce okuduğunu anlama ve yazma becerileri de büyük önem taşıyor.

AP Physics 1
Kinematik
Dinamik
Dairesel Hareket ve Kütle Çekimi
İş ve Enerji
Momentum
Basit Harmonik Hareket
Tork ve Dönme Hareketi

AP Physics 2
Basınç ve Kaldırma Kuvveti
Termodinamik
Elektriksel Kuvvet, Alan ve Potansiyel
Elektrik Devreleri
Dalgalar ve Optik
Modern Fizik

images

AP PHYSICS C.

C MECHANICS AND ELECTRICITY&MAGNETISM

Özellikle mühendislik alanlarını tercih edecek öğrenciler için önerilen AP Fizik C sınavları giriş seviyesinde türev ve integral bilgisi gerektirmektedir. Sınavlar çoktan seçmeli ve açık uçlu olmak üzere iki bölümden oluşur. Üniversitelerin 1. ve 2. sınıflarında verilen genel fizik dersleriyle örtüştüğü için 4 ve 5 seviyesindeki AP skorları üniversitede kredi olarak saydırılarak bu derslerden muaf kalmanızı sağlayabilir.

AP Physics C Electricity&Magnetism
Elektrostatik
İletkenler ve Kondansatörler
Elektrik Devreleri
Manyetik Alan
Elektromanyetizma

AP Physics C Mechanics
Kinematik
Newton Yasaları
İş, Güç, Enerji
Çizgisel Momentum
Dönme Hareketi
Basit Harmonik Hareket
Kütle Çekimi

images