Veritas Academy

VERITAS AP KURSLARI

AP STATISTICS

AP Statistics kursu Avrupa veya ABD'deki seçkin üniversitelerin işletme, ekonomi veya sosyal bilimler gibi ilgili bölümlerinde lisans eğitimi almak için geçmeniz gereken bir kurstur. AP İstatistik kursu öğrencilere veri toplama temel kavramlarını ve araçlarını tanıtır. Ayrıca bunları analiz etme ve sonuç çıkartmayı öğretmeyi hedefler. Bu ders 4 temel konu üzerinde işlenir; beceriler ve değerlendirme, veri araştırma ve örnekleme, deney, olasılık ve simülasyon ve istatistiksel çıkarım.

Bu kurs ülkemizde Robert Koleji ve Üsküdar Amerikan Koleji'nde ders olarak verilmektedir. Bizler de bu okullarla uyumlu bir şekilde AP İstatistik müfredatına hakim, kendi alanlarında tecrübeli öğretmenlerimizle bu dersi vermekteyiz.

AP STATISTICS.

AP Computer Science dersi problem çözme ve algoritma geliştirme, nesne yönelimli programlama metodları ve veri yapılarını ele alır. Üniversitelerin 1. sınıf Bilgisayar giriş dersini kapsaması amaçlanmıştır. Bu dersi vermeniz sizi Java programı üzerinde yazılım geliştirecek seviyeye getirebilir.

images

Bu derste işlenen konular;

Exploring One-Variable Data
Collecting Data
Sampling Distributions
Inference for Quantitative Data: Means
Inference for Quantitative Data: Slopes

Exploring Two-Variable Data
Probabilty, Random Variables and Probability Distributions
Inference for Categorical Data: Proportions
Inference for Categorical Data: Chi-Square


Sınav 2 bölümden oluşmaktadır.

1. bölüm çoktan seçmeli 40 soru ve 90 dakika süre,
2. bölüm ise 6 adet yazılı sorudan oluşmaktadır. İlk 5 soru işin 65 dakika süreniz vardır. Diğer soru ise araştırma görevi sorusudur ve 25 dakikada çözmeniz istenmektedir.