Veritas Academy

VERITAS YURTDIŞI DANIŞMANLIK

AMERİKA'DA ÜNİVERSİTE

Amerika Başvuruları

Dünya nın ilk sıralamadaki üniversiteleri ABD de. İnanılmaz sayıda çok üniversiteleri ile Amerika inanılmaz eğitim alternatifleri sunmaktadır. Fakat bu kadar çok çeşitlilik pek çok kişi için karma karışık süreçler yumağıdır. Veritas Amerika Eğitim Danışmanlık bu karmaşık süreçler için aşağıdaki adımları önermektedir;

Öncelikle sizinle birlikte öğrenciyi iyi tanıyalım:

Bu süreç en önemli süreçtir. Veritas bu süreçte Öğrencinin Profilini belirlemek için çeşitli Pedagojik testler yapmaktadır. Sadece bu testlere güvenmiyoruz aynı zamanda öğrencilerimizin derslerindeki ilgilerine bakıyoruz. Ardından akademik ve profil aktivite programları önermekteyiz. Bunun için Veritas Akademik Danışmanlık Hizmetlerimiz talep eden velilerimiz için mevcuttur. 2020 yılında itibaren başlamıştır.

Ailenin bilgilendirilmesi:

Veritas en çok bunu önem veriyoruz. Aile bilgilendirilmeden bu süreç gerçekten çok zor. CommonApp gibi portalların doldurulması, sınav stratejileri, üniversite eğitimin mali potresi, çalışma takvimleri, yaz okulları v.s. O yüzden veritas olarak sürekli aile bilgilendirme süreçlerine başladık. Bunun için aylık değerlendirme formları , üniversite tanıtımları, ailelere ABD başvurularında başarılı olmuş öğrencilerimizin sunumları ile sürekli bilgilendirme yapmaktayız. Ayrıca Veritas Akademik Danışmanlık Hizmetlerini talep eden velilere ise bir Danışman atamaktayız. Bu Danışman ile haftalık veya aylık görüşmeler yapılmaktadır.

Akademik Danışmanlık ve Akademik Takvim Belirlenmesi:

Veritas'ın 2006 yılından bu yana yaptığı en tecrübeli olduğu alandır.Türkiye ve Dünya bu kadar çok çeşitli eğitim programları uygulayan başka bir kurum bulmanız gerçekten çok zor. Veritas Amerika daki üniversitelerin tercih ettiği tüm sınavlara yönelik akademik çalışmaları yapabilmektedir. Örneğin AP , SAT , ACT gibi temel sınavları konulara ek olarak , Amerika daki üniversitelerin burs verdiği matematik , fizik proje yarışmalarına yönelik sınavları da yapabilen tek kurumdır. Veritas Eğitim kurumlarında öğrencilerimize en uygun Akademik Programları sizin hedeflerinize göre belirlemekteyiz. Üniversiteleri sizin grupladık. Akademik takvimleri aşağıda bulabilirsiniz.

VERITAS ÖĞRENCILERININ BAŞARILARI ÜZERINDEN ÖN GÖRÜLEN AKADEMIK PROGRAMLARI
HEDEFİNİZ GEREKLİ PUAN ÖNERİLEN ÇALIŞMA
IVY veya MIT, Stanford 1500 üstü Ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. En az 50 REAL SAT PAST Exam çözdürüyoruz. Tüm literatür çalışmalarını yaptırıyoruz. Deneme Sınavları ile takip ediyoruz. Konularına göre öğretmenlerimizi değiştiriyoruz. Örneğin US History ağırlıklı sorular da hatası var ise ona göre öğretmen, US literatüre sorularında var ise ona göre öğretmen ile dersleriniz konuluyor.
Burslu (Amerika ve Dünyada burslu eğitim imkanları) 1500 Üstü Burslu üniversiteler Need Blind ve Need Aware temel olmak üzere ikiye ayrılır. Projeleriniz çok önemlidir. Veritas in Akademik Kadrosu bu projelerde çok güçlüdür. Fakat Projelerinizden önce tabiki yeteneğinizi ve zekanızı görmek için SAT veya ACT Puanlarınıza bakacaklar. Bu bölümde aynen IVY hedefinde olduğu çalışmalar yapılmak zorundadır.
California Bölgesi (Batı Yakası Okullar) 1400 Üstü Bu üniversiteler için yaratıclık çok önemlidir. Yaratıcılık , ekip çalışmasına uyumluluk, renkli ve canlı kişilik profilini anlatan başvuru mektupları çok önemlidir. Fakat bu mektuplarınızın okunmaya değer olması için SAT Puanı 1400 üstü olmalıdır. ACT de 28-30 üstü olmaldır. Batı yakası üniversitelerinde Çin, Pasifik ülkelerinden çok yoğun başvuru olduğu için şansınız yükselir.
New York-Doğu Yakası Okullar 1400 Üstü Bu üniversiteler için disiplinli çalışma , okul notları ,yaratıclık çok önemlidir. Yaratıcılık, düzenli ve tertipli öğrenci profili , ekip çalışmasına uyumluluk, liderlik ön planda olmalı, renkli ve canlı kişilik profilini anlatan başvuru mektupları çok önemlidir. Sadece Columbia üniversitesine milyonlarca başvuru gelmektedir. Fakat bu mektuplarınızın okunmaya değer olması için SAT Puanı 1400 üstü olmalıdır. ACT de 28-30 üstü olmaldır.
UK İyi okullar king's 1450 Üstü İngiltere de SAT sınavına gerek yok diyen pek çok danışman görebilirsiniz. King's gibi iyi üniversiteler için gerekli. Ama sadece yüksek ücret ödeyerek sıradan bir üniversiteye gidecek iseniz gerekli değil.
Türkiye TI 1400 Üstü Türkiye deki pek çok üniversite yabancı öğrencilere Türkiye de eğitim imkanı sunmaktadır. İyi üniversitelerin hepsi yüksek SAT puanı istemektedir. TIP, ODTU, Boğaziçi, Koç, Bilkent gibi üniversitelerimiz SAT skorlarına bakmaktadır.

Bu tablo Veritasın 20 yıllık tecrübeleri üzerinden çıkarılmıştır. Bu başarıyı sağlayan her öğrencimiz hayallerini gerçekleştirdi.

IVY LEAGUE HAZIRLIK SÜREÇLERİ

IVY League Universiteleri kazanmak Türkiye de Top Üniversiteleri kazanmaktan daha gerçekçi bir hedeftir?

Ivy League Amerika'daki en seçkin 8 üniversitenin oluşturduğu grubun adıdır. Biz öğretmenler için IVY League'e öğrenci göndermek olimpiyatlarda madalya gibi bir süreçtir. Fakat bu mümkün. İlk önce SAT veya ACT yüksek puan. Ardından Sorumluluk duygularınızı gösteren projeleriniz, Yaratıcı teknik projeleriniz, lisede gerçekten iyi bir öğrenci profili.

images

IVY League Score Paketi 1500 üstü hedefleyenler Orta Kademe 1400 üstü YÖS -TÜRKİYE SAT PAKETİ
Ders Sayısı 30 Ders + 20 Ders 20 Ders
Deneme Sınavı 30 Sınav 20 Sınav 20 Sınav
Tüm dersler tek kişi alınır. Grup veya Tekli çalışma Paketleri vardır. Grup veya Tekli çalışma Paketleri vardır.