Veritas Academy

VERITAS YURTDIŞI DANIŞMANLIK

HOLLANDA'DA ÜNİVERSİTE

Neden Hollanda?

Hollanda’da üniversiteler Research (Araştırma) ve Applied Science (Uygulamalı Bilimler) olmak üzere ikiye ayrılır. Research üniversiteleri 3 yıl süreyle akademik bir eğitim sağlarken, Applied Science üniversiteleri üç veya dört yıl uygulama odaklı bir eğitim süresi sunar. Hollanda eğitim düzeyi en yüksek ülkelerden biridir ve dünyanın birçok yerinden öğrenci kabul etmektedir, Türkiye’den de öğrencilerin en çok tercih ettiği Avrupa ülkelerinden biridir.

Genel Kabul Koşulları

Hollanda özellikle Mühendislik bölümleri için sadece MEB müfredatı içeren Türk Lise Diplomasını kabul etmemektedir. Bu sebeple Türkiye’den başvuracak öğrencilerimizin en az 4 adet AP sınav sonucu veya IB veya A-Level Diplomaları ile başvurmaları gerekmektedir. Hollanda üniversitelerinde Numerus Fixus adı verilen bir düzenleme bulunmaktadır. Bazı bölümler yüksek talep gördüğü için sınırlı sayıda öğrenci kabul etmektedir, bunu da Numerus Fixus denilen düzenleme ile ayrıca seçici bir sınav yaparak sağlar. Özellikle Psikoloji, Computer Science gibi bölümler sadece Numerus Fixus ile öğrenci alımı yapmaktadır. Öğrencilerin Hollanda’ya başvuru yaparken 4 adet üniversite seçme hakkı vardır ve bu 4 bölümden en fazla 2 tanesi Numerus Fixus içeren bölüm olabilir. Bunların yanısıra öğrencilerden IELTS, TOEFL gibi dil yeterlilik belgeleri istenir.

Danışmanlık Hizmetimiz

Hollanda Danışmanlığı alan öğrencimizle öncelikle ilgilendiği alan ve bölümlerle ilgili ön görüşme sağlıyoruz. Öğrenciye en uygun okul ve bölüme karar verdikten sonra başvuru sürecimiz başlıyor. Eğer öğrencimizin gereken akademik koşullarında eksiklikleri varsa öncelikle onları tamamlaması konusunda kurumumuzdan ders desteği sağlıyoruz. Diğer gerekli evrakları tamamladıktan sonra öğrencimiz ve öğrencimizle özel olarak çalışan yurt dışı eğitim danışmanımız başvuruyu gerçekleştiriyor. Kabul sürecinde de öğrencimizle görüşmelerimizi sürdürüp kabul sonrasında da öğrencimize rotasını oluşturmasında destek sağlıyoruz.

Hollanda'da en çok tercih edilen bölümler

  • Bilgisayar Mühendisliği
  • Tıp
  • Elektrik Elektronik Mühendisliği
  • Ekonomi
  • İşletme
  • Biyokimya
  • Uluslararası Hukuk
  • Psikoloji
  • Uzay Mühendisliği
images

HOLLANDA ÜNİVERSİTELERİ


TECHNICAL UNIVERSITY OF DELFT
TECHNICAL UNIVERSITY OF EINDHOVEN
TWENTE UNIVERSITY
ERASMUS ROTTERDAM UNIVERSITY
UNIVERSITY OF AMSTERDAM
GRONINGEN UNIVERSITY
MAASTRICHT UNIVERSITY
TILBURG UNIVERSITY
RADBOUD UNIVERSITY
LEIDEN UNIVERSITY
UNIVERSITY OF AMSTERDAM VRIJE
WAGENINGEN UNIVERSITY OF RESEARCH


Daha detaylı bilgilendirme, isteğe göre yol haritasının belirlenmesi, gerekli sınavlara girilmesi, başvuru için gerekli evrakların hazırlanması ve başvurunun gerçekleştirilmesi amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. Veritas Eğitim Kurumları olarak pek çok öğrencimizin Hollanda’nın köklü üniversitelerine yerleşmelerini sağladık.

Siz de bu hayalinizi gerçekleştirmek isterseniz her zaman yanınızdayız...