Veritas Academy

VERITAS IB KURSLARI

IB BUSINESS

IB BUSINESS NASIL ÇALIŞILMALI?

Veritas IB BUSINESS Dersleri

IB Business, öğrencilere işletme dünyasının temel prensiplerini ve uygulamalarını öğretir. Özellikle Business isteyen öğrenciler için bu ders zorunluluktur. Günümüzde Business oldukça aranan bir niteliktir. Bölüme oldukça ilgi yüksektir.

IB Business derslerimizde Veritas olarak öğrencilerimize müfredat dahilinde işledikleri konuların revizyonunu yapıyor, Internal Assessment için yapacakları araştırmanın tasarım ve yazım sürecinde destek sunuyor ve Extended Essay konusu seçme ve yazma süreçlerinde yardım sağlıyoruz. IB Müfredatının detaylarını her IB Business öğretmeni farklı kurguladığı için, Türkiye ve dünyanın seçili okullarında IB Diploma programına dahil öğrencilerimizin her biri için okuduğu kuruma paralel bir ders programı belirliyoruz.

IB BUSINESS.

Veritas, bünyesinde IB Business alanında tecrübeli 15 adet öğretmenle bu programı yürütmektedir.

Ekibimiz alanında uzman öğretmenlerden oluşmaktadır. Tüm güncel kaynaklarla müfredatı en yakından takip ediyor, öğrencilerimize müfredata ek kaynaklar sunarak, öğrendiklerini derinleştirme fırsatları yaratıyor ve business disiplinini daha yakından tanıtmayı amaçlıyoruz.

Veritas IB Kurslarında öğrencimiz isterse AP Business kurslarını alabilmektedir. Düzenli olarak IB Business dersi alan öğrencilerimize AP Business derslerimiz hediyemizdir.

images

VERITAS'TA IB BUSINESS DERSLERI ÜÇ FARKLI SÜREÇTE YAPILMAKTADIR;

1. IB Business Examiner Öğretmen Dersi: Ders anlatımları Examiner öğretmenler ile yapılır. Bu dersler ücretlidir.

2. IB Business Etüd Dersleri: Bu derslerimiz birebir olarak yapılır ve ücretsizdir. Uzman bir IB öğretmeninden aldığınız ders sonrasında, ders tekrarı için planladığımız özel derslerdir. Konu tekrarı ve soru çözümü açısından oldukça faydalı olmaktadır. Konu tekrarı ve soru çözümü açısından oldukça faydalı olmaktadır.

3. IB Business Project - IA ve Extended Essay Dersleri: IB Business ile ilgili tüm ödev ve projelerde Türkiye'nin en uzman ekibi ile tanışın. En iyisi olduğumuzu iddia ediyoruz. Tüm IB proje derslerinde olduğu gibi IB Business projelerinde de çalışmalarımız üç özet aşamada yapılmaktadır;
Öğrenciyi tanıma ve ilgili konu bulma. Bu oldukça kritik bir detaydır.
- Öğretme adımı. IB Business projelerini öğrenciye öğreterek geliştirme yapıyoruz. Kesinlikle ödevinizi yapmıyor, sadece öğrenmenizi sağlıyor ve yol göstericilik yapıyoruz.
- Feedback. Çapraz Değerlendirme. Yapılan projeyi IB Business Examiner öğretmen ekibimiz tarafından kontrol edip eksikleri gideriyoruz. Öğretmenlerimiz Türkiye ve Dünyanın en seçkin IB okullarında çalışmış uzman öğretmenlerdir.