Veritas Academy

IB COURSES

INTERNATIONAL BACCALAUREATE

Başarı ve Memnuniyet Garantili IB Kurslarımız
images description

IB Nedir?

Baccalaureate aslında Türkçemize "Bakalorya" olarak girmiştir. Anlamı hedefini belirlemiş veya bir hedefe yönelik hazır olmaktır. Özet olarak OLGUNLAŞMA - HAZIR OLMA -YETERLİ OLMA anlamındadır. Lise eğitimleri sırasında öğrenciler üniversitede eğitim görmek istedikleri alanlara göre lise programını belirler. Lise eğitimini bu çerçevede alır. Türkçemize Bakalorya olarak girmesinin sebebi 1930 -1960 yılları arasında liselerimizde bakalorya sisteminin olmasıdır. Bakalorya programının verimliliği, güçü lise eğitimleri sırasında öğrencilerin gelecek hedeflerine ve ilgi alanlarına göre eğitim almasına bağlıdır. Ama ne yazık kı ülkemiz bu programlardan çıkmıştır. Bugün sadece seçkin liselerimizde bu eğitimler verilmektedir.

IB Programı Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

IB dersleri seçiminde öğrencilerin üniversitedeki bölüm tercihleri ve ilgi alanına göre program seçimi çok önemlidir. Örneğin Hukuk alanında eğitim alacak bir öğrencinin IB HL MATH almasını biz doğru bulmuyoruz. Bu öğrencinin IB Türkçe HL, IB English A HL, IB Global Politics HL gibi dersleri almasını öneriyoruz. Örneğin Mühendislik bölümlerinden Bilgisayar Mühendisliği tercih ise IB MATH HL-IB Fizik HL ve IB Computer Science HL gereklidir. Özetle ilgi alanınıza göre IB dersleri olmalıdır. IB diplomam olsun da her bölüm için geçerlidir mantığı çok yanlıştır. Tam tersine öğrencinin seçtiği üniversite bölümlerinden ilgisiz IB Derslerine çalışmak öğrencileri çok olumsuz etkilemektedir.

Türkiye'de IB Eğitimleri

Ülkemizde IB eğitimleri yaygınlaşmaktadır. Türkiye'nin sayılı köklü eğitim kurumları IB eğitimlerini lise programlarının için katmaktadır. IB Eğitimleri Alman-IB yani G-IB programları ile zenginleşmiş, farklı eğitim programları da başlamış ve çok başarılı sonuçlar almaktadırlar. IB öğrencilerimiz Türkiye'yi Dünyada başarı ile temsil etmektedir.


Türkiyede IB Eğitimleri hakkında hatalı bilgiler;

En çok bilinen yalnış; "IB yapıyorsanız Türkiye Üniversite sınavlarını unutun." Eğer öğrenci ilgi alanına uygun ib programını seçmiş ise bu bilgi hatalıdır. Veritas eğitim kurumlarındaki istatistiklerde IB Türkçe eğitimi alan öğrencilerin TYT Türkçe de yıllarca dershanelerde eğitim alan öğrencilerinden daha başarılı olduğunu gözlemledik. Ayrıca IB MATH HL alan öğrencilerinde TYT-AYT'de daha başarılı olduğunu görmekteyiz. Biz IB Math HL alan bir öğrencinin TYT ve AYT matematik sınavlarında çok başarılı olacağını garanti ediyoruz.Ayrıca Veritas IB kurslarına katılan her öğrencimize 1 haftalık TYT-AYT kursu bedavadır. Gelin görün IB ile TYT-AYT ne kadar uyumlu.

Diğer hatalı bilgi ise "IB Avrupa'da geçerli Amerika'da geçerli değil." Tam tersine IB Programı Amerika'da en yaygın programlardan biridir. IB Programlarında başarılı olmuş öğrencilerimizin sonuçları ortada.

images description

VERITAS IB KURSLARININ FARKI NELERDİR?

Veritas IB kursları 2006 yılından bu yana IB derslerini vermektedir. Her yıl dünyadaki yüzlerce IB okulundaki binlerce öğrenci ile çalışmaktadır. Öğretmenlerimiz IB examiner pozisyonlarındaki öğretmenlerdir. Bir IB öğretmeninin kalitesi sadece ders vermesi olmaz aynı zamanda öğrencilerin IB projelerinde de öğrenciye rehberlik etmesi gerekir. Çünkü IB eğitimi demek IB Projesi demektedir. Örneğin IB matematik dersinde bir öğretmen ile IB projesinde farklı bir öğretmen ile ilerlemek riskli bir yaklaşımdır. Veritas'ın başarısı buradan gelmektedir.

Veritas IB kurslarında bir ders üç farklı süreçte yapılır;

1. IB Examiner Öğretmen Dersi: Ders anlatımları Examiner öğretmenler ile yapılır. Bu dersler ücretlidir.

1. IB Etüd Dersleri: Bu derslerimiz 1-1 olarak yapılır ücretsizdir. Uzman bir IB öğretmeninden aldığınız ders sonrasında, ders tekrarı için koyduğumuz özel derslerdir. Özellikle matematik, fizik, biyoloji, kimya gibi ders alanlarında çok verimli olmaktadır.

3. IB Proje -IA ve Extended Essay Dersleri: IB öğrencilerinin en büyük desteği Veritas'ta çalışan examiner öğretmenlerdir. Öğretmenlerimiz Türkiye ve dünyanın en seçkin IB okullarında çalışmış uzman öğretmenlerdir. Biz tüm IB projelerimizi bu öğrencilerimiz ile birlikte yapmaktayız.

Veritas IB kurumları aynı zamanda Türkiye de yüzlerce IB öğretmenini yetiştiren kurumdur.


Veritas IB Kurs Programı

Program Adı Ders Sayısı-Saat Grup Kişiye Özel Programlar
IB SL Düzeyinde Dersler için Programlar 30 Ders-45 Saat 3 Kişilik Mevcuttur.(Deneme dersi sonunda ücret verilir)
IB HL Düzeyi Dersler için Programlar 40 Ders-60 Saat 3 Kişilik Mevcuttur.(Deneme dersi sonunda ücret verilir)
IB Proje Çalışmaları-IA Çalışmaları Tahmini Süre. Projeye göre değişmektedir. 10 Ders-15 Saat Proje dersleri grup halinde yapılamaz Ücret bilgisi için önce öğretmenlerle görüşme yapılıp proje belirleniyor. Buna göre düzenleme yapılır.

Tüm dersler için ücret iadesi mevcuttur. (Ücretler dersten derse öğretmenlerin examiner olmasına göre değişebilir)


Tüm bu derslere ek olarak ücretsiz birebir özel ders olarak ETÜD derslerimiz mevcuttur. Etüd derslerimiz Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Computer Science gibi derslerimiz için mevcuttur. Bu derslerde öğretmenimiz ile öğrenci soru çözmekte, ders tekrarı yapmaktadır. Etüd Derslerimiz 1 saattir.

Özel ders programındaki öğrencilerimiz etüd derslerimiz mevcuttur. Grup programlarında öğrencilerimize haftada bir ücretsiz birebir ders etüd programı sunulmaktadır.

Veritas IB Dersleri

IB Math SL-HL

IB matematik üniversite başvurularında en çok bakılan derslerin başında gelmektedir. IB Math HL ve SL derslerimizi uzman kadro ile vermekteyiz. Ayrıca ders sonralarında IB Math ders etüdlerimiz mevcuttur.

IB Physics SL-HL

IB Fizik derslerinde Veritas en yetkin öğretmenler ile IB Fizik derslerinde en iyi olduğumuzu iddia ediyoruz. İlk dersiniz deneme dersidir. Ücretsizdir. Önce seviyenizi görelim ardından başlayalım.


IB English SL-HL

IB English derslerinde examiner ve Sat uzman öğretmenlerimizle Veritas damgası. IB English A ve ya B kategorilerinde HL SL dersleri verilmektedir. IB English derslerimizi alan öğrencilerimize bir haftalık SAT paketi ücretsizdir.

IB Chemistry SL-HL

Veritas Ib Kimya bölümü IB kimya derslerinde iddialı ve hırslı bir ekipten oluşmaktadır. IB Kimya yurtdışında Türkiye'den çok daha yaygındır. En önemli IB dersi olarak tanımlanır. Özellikle Alman ve Amerikan üniversitelerinde en çok kabülü sağlayan derstir. IB kimya alıyorsanız hedefiniz mutlaka 7 olmalıdır. Veritas IB kurslarında IB Kimya dersleri ve IB Kimya Etüd dersleri mevcuttur.
IB Biology SL-HL

IB derslerinin en zor derslerinden biridir. Bu dersin zorluğu sınavı ve projesidir. Okulda eğitim aldığınızda sorunsuz gibi gider ama IB sınavlarında Türkiye nin en düşük not aldığı derslerdendir. Özellikle Tıp, Genetik gibi konularda eğitim almak istiyorsanız bu dersten başarılı olmak zorundasınız. Veritas bünyesinde IB biyoloji konularına hakim uzman biyoloji öğretmenlerimizden dersler alıp bu sınava hazırlanabilirsiniz. Ayrıca IB Biology examiner öğretmenlerimiz ile IB projelerinizde yüksek not garantisi

IB Computer Science

Veritas Ib Computer Science dersleri. Eğer tercihiniz Bilgisayer, İşletme, Ekonomi veya Mühendislik ise en çok önerdiğimiz derstir. IB Computer Science bursların da anahtarıdır. Çünkü IB Computer Science size eğitimin yanında bir meslek de kazandırır. Ayrıca IB Computer Science alana AP Computer Science hediye

IB Psychology

IB derslerinin en zevkli derslerinden biridir ancak IB sonuçlarında ülkemizin genel durumu oldukça kötüdür. Bunun sebebi kötü projeler ve uzman öğretmenler ile anlatılmayan dersler. Veritas bünyesinde IB psikoloji konularına hakim uzman psikoloji öğretmenlerimizden dersler alıp bu sınava hazırlanabilirsiniz. Ayrıca IB Psychology examiner öğretmenlerimiz ile IB Psychology projelerinizde yüksek not garantisi vermekteyiz.

IB Turkish SL-HL

IB Türkçe dersleri Türkiye'de tüm IB öğrencileri bu dersi almaktadır. Aslında IB derslerinde kesinlikle 7 olması gereken derstir. Fakat malesef bunu göremiyoruz. Veritas ile bunu garanti ediyoruz. Aynı zamanda pek çok IB öğrencisi Türkiye üniversite sınavlarına girmektedir. TYT Sınavının en önemli kısmı Türkçedir. Biz IB Türkçe kursumuzu alana TYT Türkçe dersini ücretsiz vermekteyiz.IB Economy

IB derslerinin en kolay gibi görünen derslerinden biridir ancak öyle değil. Ülkemizin yıl içi sınav notları yüksek olmasına rağmen en son IB sınavlarında öğrenciler çok acı süprizler ile karşılaşabilmektedir. Bunun sebebi IB Ekonomi sınavlarına uygun yanıtların gelmesi sorunudur. Veritas bünyesinde IB Ekonomi konularına hakim uzman ve examiner öğretmenlerimizce dersler verilmektedir. Veritas IB ekonomi projelerinizde yüksek not garantisi vermekteyiz.

IB Business

IB derslerinin en keyifli dersidir. Özellikle IB Computer Science veya AP Computer Science ile alındığında İngiltere ve Amerika'daki seçkin üniversiteler için en iyi aday haline gelmektesiniz. Veritas bünyesinde IB Business konularına hakim uzman ve IB Business Examiner öğretmenlerimizce dersler verilmektedir. Veritas IB Business projelerinizde yüksek not garantisi vermekteyiz.images

Dr. Taylan Çeltik ile IB Math

Internal Assessment
Internal Assessment nedir, nasıl yazılmalıdır?
images

Dr. Taylan Çeltik ile IB Math

Paper 3
Nasıl çalışmalı, nelere dikkat etmeli, aile ve öğrenci neler yapmalı?
images

Şükrü Hoca ve Alkor Ezer Anlatıyor

IB Öğrencileri AP Almalı mı?
IB öğrencileri için AP sınavları neden önemli olabilir?