Veritas Academy

VERITAS IB KURSLARI

IB ECONOMY

IB ECONOMY NASIL ÇALIŞILMALI?

Veritas IB ECONOMY Dersleri

IB Economy, öğrencilere işletme dünyasının temel prensiplerini ve uygulamalarını öğretir. Özellikle Ekonomi isteyen öğrenciler için bu ders zorunluluktur. Günümüzde Ekonomi oldukça aranan bir niteliktir. Bölüme oldukça ilgi yüksektir.

IB Economy derslerimizde Veritas olarak öğrencilerimize müfredat dahilinde işledikleri konuların revizyonunu yapıyor, Internal Assessment için yapacakları araştırmanın tasarım ve yazım sürecinde destek sunuyor ve Extended Essay konusu seçme ve yazma süreçlerinde yardım sağlıyoruz. IB Müfredatının detaylarını her IB Economy öğretmeni farklı kurguladığı için, Türkiye ve dünyanın seçili okullarında IB Diploma programına dahil öğrencilerimizin her biri için okuduğu kuruma paralel bir ders programı belirliyoruz.

IB ECONOMY.

Veritas, bünyesinde IB Economy alanında tecrübeli 15 adet öğretmenle bu programı yürütmektedir.

Ekibimiz alanında uzman öğretmenlerden oluşmaktadır. Tüm güncel kaynaklarla müfredatı en yakından takip ediyor, öğrencilerimize müfredata ek kaynaklar sunarak, öğrendiklerini derinleştirme fırsatları yaratıyor ve ekonomi disiplinini daha yakından tanıtmayı amaçlıyoruz.

Veritas IB Kurslarında öğrencimiz isterse AP Economy kurslarını alabilmektedir. Düzenli olarak IB Economy dersi alan öğrencilerimize AP Economy derslerimiz hediyemizdir.

images

VERITAS'TA IB ECONOMY DERSLERI ÜÇ FARKLI SÜREÇTE YAPILMAKTADIR;

1. IB Economy Examiner Öğretmen Dersi: Ders anlatımları Examiner öğretmenler ile yapılır. Bu dersler ücretlidir.

2. IB Economy Etüd Dersleri: Bu derslerimiz birebir olarak yapılır ve ücretsizdir. Uzman bir IB öğretmeninden aldığınız ders sonrasında, ders tekrarı için planladığımız özel derslerdir. Konu tekrarı ve soru çözümü açısından oldukça faydalı olmaktadır. Konu tekrarı ve soru çözümü açısından oldukça faydalı olmaktadır.

3. IB Economy Project - IA ve Extended Essay Dersleri: IB Economy ile ilgili tüm ödev ve projelerde Türkiye'nin en uzman ekibi ile tanışın. En iyisi olduğumuzu iddia ediyoruz. Tüm IB proje derslerinde olduğu gibi IB Economy projelerinde de çalışmalarımız üç özet aşamada yapılmaktadır;
Öğrenciyi tanıma ve ilgili konu bulma. Bu oldukça kritik bir detaydır.
- Öğretme adımı. IB Economy projelerini öğrenciye öğreterek geliştirme yapıyoruz. Kesinlikle ödevinizi yapmıyor, sadece öğrenmenizi sağlıyor ve yol göstericilik yapıyoruz.
- Feedback. Çapraz Değerlendirme. Yapılan projeyi IB Economy Examiner öğretmen ekibimiz tarafından kontrol edip eksikleri gideriyoruz. Öğretmenlerimiz Türkiye ve Dünyanın en seçkin IB okullarında çalışmış uzman öğretmenlerdir.