Veritas Academy

VERITAS IB KURSLARI

IB MATH

IB MATHEMATICS NASIL ÇALIŞILMALI?

IB programının en önemli derslerinden biri IB Matematik dersleridir. Örneğin üniversite tercihiniz sosyal bir bölüm ise kesinlikle IB HL Matematik almanızı önermeyiz. Ancak tercihiniz mühendislik ise kesinlikle IB HL Matematik almalısınızdır. Zor bir ders gibi görünse de kesinlikle zor değil, hatta oldukça keyifli bir derstir. Eğer IB HL Matematik derslerini düzgün takip ederseniz hiç zorlanmaz hatta oldukça iyi bir not alacağınızı garanti ederiz. IB MATH HL'nin en önemli kuralı sıkı takip ve konuyu öğrendiğiniz anda tekrarları yapmanızdır. Bu yüzden Veritas olarak IB matematik derslerinin dışında ücretsiz etüd dersleri hizmeti de sunmaktayız. Uzman IB matematik öğretmenlerimiz derslerini anlattıktan sonra her öğrencimize ücretsiz ib matematik etüdleri planlayıp öğrencimizin tekrar yapmasını sağlamaktayız.

Veritas IB Math Kursları.

Veritas olarak biz, tecrübeli bir ekip ve tüm IB MATH kaynakları ile birlikte bu dersleri yapmaktayız.

Dünya çapındaki en iyi IB okullarından çok sayıda öğrencimiz bizlere oldukçta tecrübe kazandırdı. Örneğin DUBAI International IB okulundan Ingiltere'deki en seçkin okullar olan Seven Oaks, Brighton gibi en seçkin liselerinden öğrencilerimiz mevcuttur. İşviçre'de ise Aiglon, La Rosey gibi seçkin IB okullarının programlarına hakimiz.

images

Veritas IB math kadrosu 27 matematik öğretmeninden oluşmaktadır. Bu öğretmenler Türkiye'nin ve Dünyanın önde gelen okullarında çalışmış ODTU, Boğaziçi mezunu öğretmenlerden oluşmaktadır. Sürekli yayınlar çıkarmaktadırlar. IB sınav soruları hazırlamaktadır.

Veritas IB Math kurslarında aynı zamanda öğrencimiz isterse SAT Matematik derslerini de tamamlayabilir.Dilerse TYT-AYT Matematik derslerini de ücretsiz olarak alabilir.

images

Veritas'ta IB Matematik dersleri üç farklı süreçte yapılmaktadır;

1. IB MATH Examiner Öğretmen Dersi: Ders anlatımları Examiner öğretmenler ile yapılır. Bu dersler ücretlidir.

2. IB MATH Etüd Dersleri: Bu derslerimiz birebir olarak yapılır ve ücretsizdir. Uzman bir IB öğretmeninden aldığınız ders sonrasında, ders tekrarı için planladığımız özel derslerdir. Özellikle matematik alanında ücretsiz etüdlerimizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Konu tekrarı ve soru çözümü açısından oldukça faydalı olmaktadır.

3. IB Matematik Proje-Math IA ve Extended Essay Dersleri: IB öğrencisinin en büyük kabusu olan IB Math IA sorunları bizimle çözülmektedir. Burada çalışmalarımız üç özet aşamada yapılmaktadır;
- Öğrenciyi tanıma ve ilgili konu bulma. Bu oldukça kritik bir detaydır. Bazen üst düzey üniversite isteyen öğrencilerimiz için hedefledikleri üniversiteleri araştırma (Research) projeleri de seçilmektedir.
- Öğretme adımı. IB MATH içinde öğrencilerin IB Math konularının dışındaki ve üzerindeki konuları öğrenme için destek alması doğaldır. Biz öğrenciye öğreterek geliştirme yapıyoruz. Kesinlikle ödevinizi yapmıyor, sadece öğrenmenizi sağlıyor ve yol göstericilik yapıyoruz.
- Feedback. Yapılan projeyi IB Math Examiner öğretmen ekibimiz tarafından kontrol edip eksikleri gideriyoruz. Öğretmenlerimiz Türkiye ve Dünyanın en seçkin IB okullarında çalışmış uzman öğretmenlerdir.