Veritas Academy

VERITAS IB KURSLARI

IB PHYSICS

IB PHYSICS NASIL ÇALIŞILMALI?

Mühendislik veya temel bilimler isteyen öğrenciler için IB programının en önemli dersi IB Fizik dersidir. Üniversite tercihiniz sosyal bir bölüm ise kesinlikle IB Fizik almanızı önermeyiz. Ancak tercihiniz mühendislik ise kesinlikle IB Fizik almalısınızdır. İlgisi olan ve düzenli çalışan bir öğrenci için zor bir ders gibi görünse de kesinlikle zor değil, hatta oldukça keyifli bir derstir. Eğer IB Fizik derslerini düzgün takip ederseniz hiç zorlanmazsınız ve Veritas olarak oldukça iyi bir not alacağınızı garanti ederiz. IB Fizik'in en önemli kuralı sıkı takip ve konuyu öğrendiğiniz anda tekrar yapmanızdır. Bu yüzden Veritas olarak IB Fizik derslerinin dışında ücretsiz etüd dersleri hizmeti de sunmaktayız. Uzman IB fizik öğretmenlerimiz derslerini anlattıktan sonra her öğrencimize ücretsiz ib fizik etüdleri planlayıp öğrencimizin tekrar yapmasını sağlamaktayız.

Veritas IB Fizik.

Veritas olarak biz, tecrübeli bir ekip ve tüm IB Fizik kaynakları ile birlikte bu dersleri yapmaktayız.

Dünya çapındaki en iyi IB okullarından çok sayıda öğrencimiz bizlere oldukçta tecrübe kazandırdı. Örneğin DUBAI International IB okulundan Ingiltere'deki en seçkin okullar olan Seven Oaks, Brighton gibi en seçkin liselerinden öğrencilerimiz mevcuttur. İşviçre'de ise Aiglon, La Rosey gibi seçkin IB okullarının programlarına hakimiz.

images

Veritas IB fizik kadrosu 19 fizik öğretmeninden oluşmaktadır. Bu öğretmenler Türkiye'nin ve Dünyanın önde gelen okullarında çalışmış ODTU, Boğaziçi mezunu öğretmenlerden oluşmaktadır. Sürekli yayınlar çıkarmaktadırlar. IB sınav soruları hazırlamaktadır.

Veritas IB fizik kurslarında aynı zamanda öğrencimiz isterse AP Fizik derslerini de tamamlayabilir. Veritas olarak düzenli IB Fizik dersi alan öğrencilerimize AP Fizik derslerimiz de hediyemizdir. Dilerse TYT-AYT Fizik derslerini de ücretsiz olarak alabilir.

images

Veritas'ta IB Fizik dersleri üç farklı süreçte yapılmaktadır;

1. IB Fizik Examiner Öğretmen Dersi: Ders anlatımları Examiner öğretmenler ile yapılır. Bu dersler ücretlidir.

2. IB Fizik Etüd Dersleri: Bu derslerimiz birebir olarak yapılır ve ücretsizdir. Uzman bir IB öğretmeninden aldığınız ders sonrasında, ders tekrarı için planladığımız özel derslerdir. Özellikle fizik alanında ücretsiz etüdlerimizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Konu tekrarı ve soru çözümü açısından oldukça faydalı olmaktadır.

3. IB Fizik Proje-Physics IA ve Extended Essay Dersleri: IB öğrencisinin en büyük kabusu olan IB Physics IA sorunları bizimle çözülmektedir. Burada çalışmalarımız üç özet aşamada yapılmaktadır;
- Öğrenciyi tanıma ve ilgili konu bulma. Bu oldukça kritik bir detaydır. Bazen üst düzey üniversite isteyen öğrencilerimiz için hedefledikleri üniversiteleri araştırma (Research) projeleri de seçilmektedir.
- Öğretme adımı. IB Fizik içinde öğrencilerin IB Fizik konularının dışındaki ve üzerindeki konuları öğrenme için destek alması doğaldır. Biz öğrenciye öğreterek geliştirme yapıyoruz. Kesinlikle ödevinizi yapmıyor, sadece öğrenmenizi sağlıyor ve yol göstericilik yapıyoruz.
- Feedback. Yapılan projeyi IB Physics Examiner öğretmen ekibimiz tarafından kontrol edip eksikleri gideriyoruz. Öğretmenlerimiz Türkiye ve Dünyanın en seçkin IB okullarında çalışmış uzman öğretmenlerdir.