Veritas Academy

VERITAS YURTDIŞI DANIŞMANLIK

İTALYA'DA TIP EĞİTİMİ

International Medical Admission Test

Italya'da uluslararası standartlarda tıp eğitimi veren üniversitelerde geçerli olan sınavlardır. Bu sınavlar ITALYA ulusal eğitim bakanlığı tarafından Cambridge Universitesi Admission Examination merkezine özel olarak hazırlatılmaktadır.

VERİTAS IMAT Hazırlıkları

Bu sınavlara hazırlık süreçi hiç de kolay değildir. IMAT sınavları ilk çıktığı zamanlarda çok kolay bir şekilde öğrencilerimiz yerleşmekte idi. Fakat bugün Dünya çapında onbinlerce öğrenci bu sınavlara girmektedir. Gerek İtalya daki tıp eğitiminin ücretinin düşük olması, gerekse eğitim dilinin ingilizce olması bu taleplerin her geçen gün artmasına, sınavlar ile giriş puanlarının yükselmesine neden olmaktadır. Veritas bu bilinç doğrultusunda çok dikkatlice ve öğrencilerimizin seviyelerine göre gruplama yaparak bu sınavlara hazırlamaktadır.

Her hafta IMAT deneme sınavları yapmaktayız. Her hafta IMAT deneme sınavlarımız ile öğrencimizin seviye yükselişlerini, eksik yönlerini takip etmekteyiz. Daha önemlisi seviyelerine göre İTALYA daki TIP fakültelerine yönelik öğrencilerimizi sınavlara hazırlamaktayız.

IMAT Sınav İçeriği

IMAT Sınavları yetenek sınavlarıdır. Soru ve kaynak kitapları çok sınırlıdır. Fakat Veritas ın 120 öğretmeni ile size inanılmaz dökümanları hazırladık.

BÖLÜM İÇERİK SORU
Logic and General Knowledge Mantık soruları, Karşıt örnekler, çelişki, ispat , tanımlama, mantık ile analiz, veri analızı çıkarımı. Kritik okuma ve kritik karar verme. İtalya hakkında genel kültür. İtalyan kültür hayatı, İtalya ile Sanat, İtalya ve Avrupa ya ait genel kültür soruları. Tüm sorularda mantık kadar ingilizce okuma düzeyinizi geliştirmeniz gerekiyor. En FAZLA Dikkat etmeniz gereken bölüm bu bölümdür. 22 Çoktan Seçmeli Soru
Scientific Knowledge (Bilim Bölümü) Bilimsel Bakış üzerine alt yapınızı değerlendiren sorular. Kimya, Fizik, Matematik ve tabiki Biyoloji. Biyoloji soruları insan biyolojisi ağırlıklıdır. Fakat eko sistemlere dayalı sorular da gelebilir. Kimya Soruları: Organik kimya, Biyokimya. Giderek ağırlığı artmakta daha da zorlaşmaktadır. Fizik: Kinematik, Elektrik ve Manyetizma daha ağırlıklıdır. Matematik: İşlem ve Analitik düşünce üzerine Analitik geometri ve fonksiyonlar, tanım kümeleri, logaritma, trigonometri 38 soru sorulmaktadır. Soru sayısı az olduğu için Biyoloji sorusunda üç ayrı konuyu içeren soru olabilir. Dikkat etmelisiniz.

Grup Programları Özel Programlar
Ders Sayısı 30 Ders + 20 Ders
Deneme Sınavı 30 Sınav 20 Sınav
Gruplar en fazla üç kişi. Sınavın formatı gereği Tekli Özel çalışma programları

Bizimle IMAT Sınavlarına Çalışan Öğrenciler; Biliyorsunuz ki Italya'daki Tıp fakültelerine her yıl çok daha fazla öğrenci girmekte. Bu da çok ciddi çalışma ve farklı çalışmalar gerektirmektedir. Veritas olarak bu yüzden Italya ve Avrupa'daki pek çok TIP fakültesi hazırlıklarına da çalışmaktayız. Amaçınızdan vazgeçmeyin. Veritas vazgeçmiyor.