Veritas Academy

VERITAS YURTDIŞI DANIŞMANLIK

INGILTERE'DE ÜNİVERSİTE

The Law National Aptitude Test

İngiltere ve Amerika'da Hukuk bölümü için önemli bir sınavdır. LNAT sınavı 2 bölümden oluşmaktadır.

LNAT sınavı ilk bölüm çoktan seçmeli bir sınavdır. Sizden okuduğunuz metin ile ilgili soruları cevaplamanız beklenmektedir. 42 sorudan oluşur. Toplam 12 tane okuma parçası vardır. Soruları cevaplamak için 95 dakika verilmektedir. Testin çoktan seçmeli bölümünden puanları bilgisayar tarafından kontrol edilir ve 42 üzerinden bir LNAT skoru oluşturulur.

Testin ikinci bölümünde ise, verilen 3 konudan birini seçerek bir essay yazmanız istenmektedir. Size verilen 40 dakikada ekonomik açıdan yorumlayıp sonuca varmanız gereken bir essay yazmanız gerekir. Bu bölüm ise İngilizceyi kullanma becerinizi ve argüman üretebilme yeteneğinizi ölçer.

LNAT derslerimiz; UCL, Durham University ve Warwick University Law mezunu hocalarımız tarafından verilmektedir.

LNAT Neden Gerekli?

Lnat sınavı özetle 4C ile özetlenir. Critical Reading, Critical Thinking, Critical Desicion, Critical Presantation. İşte bu 4C iyi bir HUKUKCU da olması gereken özelliklerdir.

Üniversitelerin LNAT Puanları ile Kabulleri
HEDEFİNİZ GEREKLİ PUAN ÖNERİLEN ÇALIŞMA
Oxford LNAT 27 üzeri istemektedir. Fakat bizden kabul alan öğrenciler 32 üzerinde aldılar. LNAT skoru 32 alan öğrencilerimiz de red alabildi. LNAT çalışmasına erken başlayın. SAT ve ACT sınavlarına da çalışıyorsanız işimiz çok daha kolay olmaktadır. Sizin içinde avantaj. LNAT ve SAT çalışmaları birbirini çok destekler.
UCL, King's College LNAT 27 üzeri Aynen Oxford gibi çalışma. LNAT çok gerekli. Çok başvuru var.
Nottingham LNAT 23 üzeri İyi bir IELTS çalışması üzerine koymalıyız. IELTS te 7 civarında temeliniz olmalı
Diğer İngiliz Hukuk Fakülteleri LNAT 20 Üzeri 20 puanı kolay alabiliriz demeyin. Hiç de kolay bir sınav değil. İyi bir IELTS çalışması üzerine koymalıyız. IELTS'te 7 civarında temeliniz olmalı

Grup Programları Özel Programlar
Ders Sayısı 30 Ders + 20 Ders
Gruplar en fazla üç kişi. Sınavın formatı gereği Tekli Özel çalışma programları

Veritas LNAT sınavlarında en tecrübeli kurumdur. İngiltere Hukuk eğitim General Law kapsamında olduğu için en gerekli sınavlardır. Sınavn içeriğinden dolayı her öğrenci için özel çalışma gerekli olmaktadır. Veritas bu özeni göstermektedir.