Veritas Academy

VERITAS YURTDIŞI DANIŞMANLIK

İTALYA'DA MİMARLIK EĞİTİMİ

AAE Kurs Programlarımız

Milano Politeknik Universitesi bünyesinde İngilizce Mimarlık Eğitimi bölüme yabancı öğrenciler Mimarlık Sınavı ile alınmaktadır. Bu sınavın adıda "AAE Sınavıdır"

Sınav Ingilizce olup - Matematik ve Fizik Ağırlıklı bir sınavdır. Türkiye'de Milano Mimarlık Universitesine ilk öğrencileri yollayan kurumuz. Fakat unutmayın son 10 yıl da Torino Universitesine Giriş giderek daha zorlaşmaktadır. Bunun sebebi giderek artan taleptir.

AAE EXAM

AAE exam yapısı itibari ile Matematik ve Fizik ağırlıklı bir sınavdır. Matematikte Pre -Calculus ağırlıklıdır. Ayrıca genel kültür, Italyan Sanat Tarihi gibi konular içermektedir. Ama Fizikte gerçekten çok zorlayıcı sorular üzerinde durmak gerekmektedir. Milano Universitesine her geçen gün artan taleplerin olması nedeni ile sınavda istenilen başarı kriterleri giderek artmaktadır. Fizik konuları da bu aşamada belirleyici olmaktadır.

PAKETLER Açıklama Ne Zaman Açılıyor Ders Sayısı Kişi Sayısı Kurs Süresi
PURE AAE ITALYADAKİ MIMARLIK FAKULTELERINE BASVURMAK ISTIYORSANIZ GIRMENIZ GEREKEN BIR SINAVDIR. 2 Aylık Program 90 2 veya 3 KURS SÜRESİ (2 AY) HAFTAİÇİ HER GÜN SAAT 10.00 VE 16.00 ARASI PROGRAM (MEZUN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN) LISE SON SINIF OGRENCILERIMIZ ICIN İSE HAFTAİÇİ 16.00 VE SONRASI VEYA HAFTASONU DERSLERI.)
PURE AAE MIMARLIK FAKULTELERINE GIRIS SINAVI 3 AYLIK PROGRAM 90 2 veya 3
AAE & IELTS MIMALIK FAKULTELERINE GIRIS SINAVI & IELTS PROGRAMI 3 AYLIK PROGRAM 90 2 veya 3
PURE AAE SÖMESTR MIMARLIK FAKULTELERINE GIRIS SINAVI - FİZİK -MATEMATİK- Ara Tatik 20 2 veya 3