Veritas Academy

VERITAS YURTDIŞI DANIŞMANLIK

İTALYA'DA EĞİTİM

TIL Programlarımız

Torino Mühendislik Fakultesi Ingilizce Eğitim vermektedir. Öğrencilerini de sınav ile almaktadır. Bu sınavın adıda "TIL Sınavıdır"

Sınav Ingilizce olup - Matematik ve Fizik Ağırlıklı bir sınavdır. Türkiye'de Torino Universitesine ilk öğrencileri yollayan kurumuz. Fakat unutmayın son 10 yıl da Torino Universitesine Giriş giderek daha zorlaşmaktadır. Bunun sebebi giderek artan taleptir.

TIL EXAM

TIL exam yapısı itibari ile Matematik ve Fizik ağırlıklı bir sınavdır. Matematikte Pre -Calculus ağırlıklıdır. Ama Fizikte gerçekten çok zorlayıcı sorular üzerinde durmak gerekmektedir. Torino Universitesine her geçen gün artan taleplerin olması nedeni ile sınavda istenilen başarı kriterleri giderek artmaktadır. Fizik konuları da bu aşamada belirleyici olmaktadır.

Özetle TIL sınavları Mühendislik bölümleri için gerekli olan Matematik ve Fizik bilginizi ölçen sınavlardır. Fizik konuları daha çok bizim ülkemizde mühendislik bölümlerinde okutulan temel Fizik Dersleri-Teorik Fizik kafa yapısını ölçen sorulardan oluşmaktadır.

TIL Kurslarımız; TIL Universitesi kendi sınavı veya SAT sınavı ile öğrenci almaktadır. Bu yüzden SAT ve TIL Kurs Programlarını birlikte veya ayrı ayrı alabiliriz.

PAKETLER Açıklama Ne Zaman Açılıyor Ders Sayısı Kişi Sayısı
PURE TIL TIL SINAVI ITALYADA MUHENDISLIK OKUYABILMENIZ ICIN GIRMENIZ GEREKEN BIR SINAV TURUDUR. YILDA 5 KERE YAPILIR VE 3 KERE GIRME HAKKINIZ BULUNMAKTADIR. EN SON ALDIGINIZ SKOR GECERLIDIR. 42 SORUDAN OLUŞMAKTADIR. FİZİK , MATEMATİK, İSTATİSTİK, MANTIK VE OKUDUĞUNUZU ANLAMA KISIMLARINDAN OLUŞMAKTADIR. Her Ay 60 1
TIL IELTS TIL SINAVI VE IELTS SINAVINA HAZIRLAYAN PAKETIMIZDIR. ITALYADA INGILIZCE MUHENDISLIK OKUMAK ISTERSENIZ IELTS SINAVINDAN 6 BANDINDA BIR SKOR ALMANIZ GEREKMEKTEDIR Her Ay 60 1
PURE TIL ITALYADAKI MUHENDISLIK FAKULTELERINE KABUL ALMANIZ ICIN GIRMENIZ GEREKEN BIR SINAVDIR. FIZIK, MATEMATIK, ISTATISTIK VE OKUDUGUNU ANLAMA KISIMLARINDAN OLUŞUR. Her Ay 60 2 veya 3
TIL IELTS TIL SINAVI VE IELTS SINAVINA HAZIRLAYAN PAKETIMIZDIR. Her Ay 60 2 veya 3