BMAT - UKCAT - IMAT

Medicine in Europe ,USA  UK  by BMAT or UKCAT or IMAT

BMAT Sınavı İngilterenin en iyi ilk 10 üniversitesinde TIP eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır.  Biyoloji , Kimya , Matematik , Fizik , İngilizce, Logic, Yetenek ve Tıp etiği ile ilgili sorulardan oluşur.

UKCAT sınavı ise diğer ingiliz üniversitelerinde Tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken sınavlardır.
LLNAT Sınavı bilinenin aksine hukuk bilginizi veya başka bir konuyu test etmemektedir. Hukuk eğitimi veren bölümlerin bu sınavda ölçmek istediği sizin yasaları inceleyebilecek gerekli becerilere olan uygunluğunuzu değerlendirmesidir.
LNAT'ın içeriği LNAT Konsorsiyumu üyeleri tarafından yönetilmektedir. Testin kendisi, LNAT ile sözleşme kapsamında Pearson VUE tarafından hazırlanmaktadır..
LNAT amaçı :üniversitelerin lisans hukuk programlarına katılmak isteyen yüksek nitelikli adaylar arasından en adil seçimlerin yapılmasını sağlamaktır.. UCAS uygulaması ve akademik yeterlilikler gibi diğer kabul işlemleri ile birlikte kullanılır.
LNAT Sınavı Hakkında
İki bölümlük bir testtir:
Bölüm A: İlk kısım, bilgisayar tabanlı çoktan seçmeli bir sınavdır. Metin bölümlerini okumanız ve bunları anlamanızı test eden soruları yanıtlamanız istenir. Testin çoktan seçmeli bölümünden aldığınız puanlar bilgisayar tarafından kontrol edilir. Ardından 42 puan üzerinden değerlendirilir. Bu, sizin LNAT puanınız olarak bilinir
Bölüm B: Testin ikinci bölümünde, önerilen üç konudan birinden bir deneme yazmanız istenecektir. Bu bölüm test merkezi tarafından işaretlenmemiş ve LNAT puanınıza katkıda bulunmuyor, ancak zorlayıcı bir argüman oluşturma ve bir sonuca ulaşma yeteneğinizi göstermek için bir fırsat.
Bölüm B LNAT puanınıza katılmasa bile HUKUK bölümlerinin en çok dikkat ettikleri bir bölümdür..

Veritas LNAT Dersleri öğrenciye yönelik yapılır. Birebir olarak yapılır.  Öğretmenlerimiz DURHAM Hukuk mezunu ve LSE sosyoloji mezunu ögretmenlerimizdir.

LNAT ile İlgili Daha Detaylı bilgi için Tıklayınız.BMAT

UKCAT

IMAT

Medicine in Europe , UK and USA . We did it.