Türkçe English

IB Matematik Dersleri IB mat HL dersi, IB mat Sl dersi ve hatta Further IB math HL dersi

IB Matematik Derslerimiz HL,SL ve IB math Studies olarak verilmektedir. Ayrıca cesareti ve Hedefi en yüksek olanlara Further IB math dersi

IB Matematik Dersleri : IBO nun müfretadını belirlediği derslerdir. Veritas IB matematik dersleri IB uzmanları tarafından verilmektedir. Dört farklı IB matematik dersi bulunmaktadır; 
Further IB math HL /SL : Cesareti olanlar için bu dersi yapan herkes MIT ,Stanford, Harvard, Cambridge , Oxford gibi okullara direkt gidebiliyor. Dünya çok sayılı öğrencii bu dersi alır. Tam bir mücadeledir. Bu sınav girip iyi not alan herkes en iyi üniversitelere girmektedir.  Dünya daki en iddialı programdır. Ülkemizde IB Further Math eğitimi verebilen tek kurumuz. Dünya daki üç kurumdan biriyiz. (Cesareti olana) 
IB math HL : Ülkemizde çok sayıda okulda uygulanan daha çok mühendislik veya en iyi işletme bölümlerini isteyen öğrencilerin alması gereken derslerdir. Çok ağır konuları vardır. Soruları açık uçlu ve detaylı yanıtlar ister. Sebeb sonuç ilişkilerini ,işlemlerinizi çok düzgün yazmalısınız. Ayrıca İleri Calculus (Mühendislik 1. Sınıf), İstatistik ( istatistik bölümleri 1.Sınıf dersi) , Disrete Math ( Bilgisayar mühendislik 1 -2 sınıf ders, matematik bölümü 2 sınıf dersi), Set and Group Theory ( Matematik bölümleri 2 sınıf dersi) gibi  dört opsiyondan birini tamamlamınızı ister.   Pek çok IB dersini veren ilk bölümleri verse bile opsiyon derslerinde ve IB matematik Exploration konularında öğrencileri tek başına bırakır. Türkiye nin IB matematik HL derslerindeki başarısızlığı buradan kaynaklanmaktadır.
IB math SL Dersi : Matematik seviyesi orta düzey olan öğrenciler içindir. Amerika da en yüksek okulları istemiyorsanız. Hukuk veya Tıp gibi bölümleri istiyorsanız. Almanız gereken IB matematik SL programıdır. Burada da IB standardında derslerin işlenmesi gereklidir.  
IB math Studies : Sosyal Bilimleri tercih eden matematik ile arası iyi olmayan öğrencilerin aldığı derstir. Genelikle günlük hayat matematiği ağırlıklıdır. Finansal işlemler , döviz işlemleri, faiz problemleri , istatistik, temel matematik konuları vardır.


IB Matematik Öğretmenlerimiz

IB Math Derslerimiz IB sertifikalı (IB examiner) öğretmenler tarafından verilmektedir. 2002 yılından bu yana IB matematik dersi veren öğretmenlerden oluşur kadromuz. Şükrü YİĞİT ( ODTU matematik 94 ) tarafından yönetilen sekiz matematik öğretmeni ve yedi matematik bölümü stajerimiz vardır.  

Ders Videoları Serisi | IB math HL Trigonometric Soru Çözümü

IB High Level Trigonometrik Soru Çözümü Dersiyle Sizlerleyiz.

Ders Videoları Serisi | IB Math: Türeve Giriş

IB Matematik Türeve Giriş Dersimizle Karşınızdayız...