US Universities and Application Process AMERİKA ÜNİVERSİTE DANIŞMANLIĞI

Amerika’da üniversite eğitimi State Üniversiteleri, College’lar ve özel üniversiteler olarak sınıflandırılmaktadır. Eğitim süresi 2, 3 ve 4 yıllık dağılım göstermektedir. Eğitim dönemleri iki dönemden oluşur ve Ağustos ayında başlayıp Haziran ayında son bulur. Amerika’da eğitim almak isteyen öğrenciler çeşitli dersler alıp sınavlara girmelidir. Veritas Academy uzman kadrosu ile öğrencimizi bu sürece en iyi şekilde hazırlıyoruz.


Öğrenci Takip Danışmanlığı

Üniversiteyi yurtdışında okumak isteyen öğrencilerimizin plan ve takibi çok iyi şekilde yapılmalıdır. Bu doğrultuda öğrencimizle öncelikle bölüm tercihi konusunda bir ön görüşme sağlıyoruz, eğer öğrencimiz bu konuda kararsızsa çeşitli envanter ve testler ile öğrencimizin yatkın olduğu alanları belirleyip bu konuda yönlendirmemizi yapıyoruz. Sonrasında öğrencimizin tercihi doğrultusunda başvuru sağlayacağımız ülkeye göre uygun okul tercihimizi yapıyoruz. Okul listesi oluşturulduktan sonra başvuru için gerekli evraklar ve doldurulması gereken formları edindikten sonra başvurumuzu sağlıyoruz. Veritas Academy olarak bu süreçte onların istek ve planları doğrultusunda en iyi programı yaparak öğrencilerimizin yanında oluyoruz.


Aile Bilgilendirme Programı

Common App gibi portalların doldurulması, sınav stratejileri, üniversite eğitimin mali portresi, çalışma takvimleri, yaz okulları gibi süreçler hakkında sürekli olarak aileler ile iletişim halinde oluyoruz. Bunun için aylık değerlendirme formları , üniversite tanıtımları, ailelere ABD başvurularında başarılı olmuş öğrencilerimizin sunumları ile bilgilendirme yapmaktayız.


Akademik Danışmanlık

Veritas olarak Amerika’daki üniversitelerin tercih ettiği tüm sınavlara yönelik akademik çalışmaları yapmaktayız. AP, SAT, ACT gibi temel sınavların konularına ek olarak, Amerika’daki üniversitelerin burs verdiği matematik, fizik gibi proje yarışmalarına yönelik sınavları da yapabilen tek kurumuz. Veritas Eğitim kurumlarında öğrencilerimize en uygun akademik programları sizin hedeflerinize göre belirlemekteyiz. IVY LEAGUE HAZIRLIK SÜREÇLERİ

Ivy League Amerika'daki en seçkin 8 üniversitenin oluşturduğu grubun adıdır. Bu okulları hedefleyen öğrencilerimizin ilk önce SAT veya ACT’de yüksek bir puan elde etmesi gerekmektedir. Her ne kadar okullar tarafından son senelerde SAT puanı sunmanın isteğe bağlı olduğu söylense de güçlü bir SAT puanı her zaman için öğrenciler arasında ciddi bir fark yaratmaktadır. Bunun yanında öğrencinin istediği bölüme uygun AP derslerinde de başarı göstermesi gerekmektedir. Akademik çalışmalara ek olarak, Amerikan üniversiteleri için önemli bir konu olan ‘extracurricular activities’ dediğimiz okul dışında kalan zamanda öğrencimizin yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ve yaratıcı teknik projeler önem taşımaktadır.


Midwest

Northeast

West

South
  • img

   COMMON-APP WORK-SHOP

Yurt Disi egitimlerinde dikkat etmeniz gereken sürecler. Basvuruların yapilmasi, Common APPLICATON girisleri. Universite admission officeleri direk baglantilari kurulmasi, Dosyalarinizin hazirlanmasi, Yazismalariniz.

 .

 • img

  Work-Shop

En iyi universitelere basvurular- Universite admission officeleri direk baglantilari kurulmasi, Dosyalarinizin hazirlanmasi, Yazismalariniz.

 .

 • img

  Personal Statement

Personal Statement

Basvuru sırasında en önemli asama, bu konularda uzmanlar ile birlikte hazirlayin. üstün başarı sağladık

The ACE Workshop (Application & College Essay)

As students entering 12th grade look forward to their last year of high school, many of them do not realize that college application season is right around the corner.

With essays to write, deadlines to meet, and schools to choose, the process can easily become overwhelming.

The ACE (Application & College Essay)

Workshop is a four-day, intensive workshop (totaling 24 hours) designed to teach students seeking to attend U.S. universities how to write effective and compelling personal statements and how to put their best foot forward on the college application.

Experienced essay specialists will meet individually with students to help them with the essay writing and editing process.

Enrollment will be limited to a 3:1 student-toteacher ratio. Students will finish the week with the Common Application completed and solid drafts of at least 3 essays. They will gain a valuable jump start on the process and be prepared for the U.S. college application process during the fall.
Abd Başvurularında Son Durum.Amerikadan Bakış.

Pınar Taylan ile ABD başvuruları üzerine söyleşimiz.

Veritas Academy USA Başvurularında Proje ve Önemi

Veritas Academy olarak USA başvurularında görüyoruz ki projeler önemli yer edinmekte. Peki projelerinizi nasıl seçeceksiniz ?

Universite başvurularında hangi proje hangi aktivite daha önemli ?

Üniversite ve bölüm tercihlerinizi belirlemeden proje yapmak faydalı mı ?

Nasıl proje yapılır ?

Konu nasıl bulunur. Veritas Projeleri.